Hanab neemt Van Boekel Groep over en versterkt positie in water en infra

Hanab neemt Van Boekel over

Hanab zet een volgende stap in de uitbreiding van zijn activiteiten met de voorgenomen overname van Van Boekel Groep uit Uden. Met deze transactie vergroot Hanab zijn bereik in waterinfrastructuur, wegenbouw en civiele constructies. Voor de sector is dat een relevante ontwikkeling, omdat schaal, technische kennis en uitvoeringscapaciteit steeds zwaarder wegen bij (complexe) projecten.

Samenwerking verbreedt capaciteit van Hanab en Van Boekel

Volgens de berichtgeving blijft Van Boekel actief onder de eigen naam. Ook de directie, de dagelijkse werkzaamheden, de werkplekken en de contacten met klanten blijven in stand. Daarmee kiest Hanab voor een integratie waarbij de bestaande organisatie herkenbaar blijft voor opdrachtgevers en medewerkers. Dat is vooral van belang in markten waar langdurige relaties, regionale binding en specialistische vakkennis een grote rol spelen.

De overname past binnen een bredere groeilijn van Hanab. Het bedrijf werkt al langer aan versterking van zijn positie in ondergrondse infrastructuur, energie, water en technische omgevingen met een hoge complexiteit. Door Van Boekel aan de groep toe te voegen, krijgt Hanab meer slagkracht in projecten waarin civiele techniek, leidingen, aanleg en beheer samenkomen.

Van Boekel heeft de afgelopen jaren een stevige positie opgebouwd in de markt voor waterinfrastructuur, wegenbouw en civiele constructies. Juist in deze segmenten neemt de vraag toe naar partijen die niet alleen specialistisch werk kunnen uitvoeren, maar ook grotere en multidisciplinaire opdrachten aankunnen. Door de komst naar Hanab ontstaat meer ruimte om dergelijke projecten aan te nemen en uit te voeren.

Samenvoeging kwaliteiten

De combinatie brengt verschillende kwaliteiten samen. Van Boekel voegt praktijkgerichte expertise, technische kennis en uitvoeringskracht toe. Hanab brengt daar een groter netwerk, schaalgrootte en multidisciplinaire kennis tegenover. Voor opdrachtgevers kan dat voordeel opleveren, omdat vraagstukken rond drinkwater, energie, infrastructuur en duurzaamheid steeds vaker in samenhang worden aanbesteed. Een aannemer of infrapartner die meerdere disciplines kan verbinden, heeft in dat speelveld vaak een sterkere marktpositie.

Voor klanten verandert er volgens beide bedrijven niets aan de dagelijkse dienstverlening. De vaste aanspreekpunten blijven behouden. Tegelijk komt extra capaciteit beschikbaar en kan gebruik worden gemaakt van aanvullende expertise uit de bredere organisatie van Hanab. Daardoor kunnen projecten mogelijk sneller worden voorbereid en uitgevoerd. Ook biedt de samenwerking meer continuïteit bij grotere opdrachten, waar personele bezetting en specialistische kennis vaak onder druk staan.

Namens Van Boekel stelt Twan Spanjers dat de projecten in de markt groter en complexer worden. Die ontwikkeling is herkenbaar in zowel de waterketen als de civiele bouw. Netbeheerders, overheden en industriële opdrachtgevers vragen vaker om integrale oplossingen, waarbij ontwerp, aanleg, onderhoud en omgeving goed op elkaar moeten aansluiten. Binnen Hanab krijgt Van Boekel toegang tot aanvullende kennis, meer capaciteit en een breder netwerk, terwijl de eigen naam en familiecultuur behouden blijven. Dat model moet ruimte geven voor verdere groei en een stabiele basis voor medewerkers en klanten.

Onderdeel van Hanab Pipelines & Utilities

Na afronding wordt Van Boekel onderdeel van Hanab Pipelines & Utilities. Deze divisie richt zich op ondergrondse infrastructuur voor onder meer energieleidingen, transportleidingen en warmtenetten. De activiteiten binnen deze tak lopen van engineering en ontwerp tot aanleg, onderhoud en assetmanagement van ondergrondse en bovengrondse leidingen en installaties.

Daarmee sluit Van Boekel inhoudelijk goed aan op de bestaande structuur van Hanab. De kennis van civiele constructies, waterinfrastructuur en wegenbouw vormt een logische aanvulling op de werkzaamheden binnen leidingen en nutsvoorzieningen. In de praktijk liggen deze disciplines vaak dicht bij elkaar. Bij de aanleg of vervanging van netwerken spelen grondwerk, verhardingen, bouwlogistiek, engineering en beheer immers gelijktijdig een rol.

Groeikansen

Voor Hanab is de watersector bovendien een markt met duidelijke groeikansen. De opgaven rond drinkwater, vervanging van verouderde infrastructuur, klimaatadaptatie en leveringszekerheid vragen om forse investeringen. Tegelijk is er, net als in de energiesector, sprake van een tekort aan technische capaciteit. Juist daarom is uitbreiding met een partij als Van Boekel strategisch interessant. De organisatie beschikt over ervaring in uitvoering en kent de praktijk van complexe infra-opgaven.

COO Guus de Vries van Hanab Energy & Water wijst erop dat de uitdagingen in de watersector sterk lijken op die van de energietransitie. Het gaat in beide gevallen om een grote maatschappelijke opgave, oplopende investeringen en een beperkte beschikbaarheid van vakmensen. Met Van Boekel krijgt het bedrijf volgens hem een sterke uitgangspositie in een markt die de komende jaren naar verwachting verder groeit.

Recente overnames versterken koers Hanab

De overname van Van Boekel staat niet op zichzelf. Hanab heeft eerder dit jaar meerdere bedrijven toegevoegd aan de groep. In het Verenigd Koninkrijk nam het concern hoogspanningsspecialist Green Frog Connect over, evenals AMS Trenchless, dat actief is in horizontaal gestuurd boren. In Nederland werd ook CTC Solutions uit Best toegevoegd, een specialist in cleanrooms en technische omgevingen met hoge eisen.

Daarnaast breidde Hanab zijn Nederlandse activiteiten verder uit met drie installatiebedrijven in Zuid- en Midden-Nederland. Met deze reeks overnames werkt het bedrijf aan een bredere aanwezigheid in meerdere segmenten van de markt. Naast Nederland, Duitsland en België groeit ook het Verenigd Koninkrijk uit tot een belangrijkere markt voor de groep.

Bij de foto: (v.l.n.r.) Guus de Vries COO Hanab Energy & Water, Erwin Berendsen Commercial Director Hanab, Peter van Boekel, Directie Van Boekel, Paul van Boekel, Directie Van Boekel, Twan Spanjers, Directie Van Boekel.

Zie ook:
Overnames in ondergrondse infra zetten door.
Sweco Nederland blijft groeien door overnames.

Advertisment ad adsense adlogger