Nieuwe sportcomplex Hilversum wordt ontworpen door Benthem Crouwel en LD

Nieuwe sportcomplex Hilversum wordt ontworpen door Benthem Crouwel en LD

Burgemeester en Wethouders van Hilversum hebben Benthem Crouwel Architects en LD Architecten geselecteerd voor het ontwerp van het nieuwe sportcomplex op Sportpark Hilversum. Het architectenteam kwam als winnaar uit de Europese aanbesteding en scoorde op kwaliteit en prijs.

“Volgens de huidige planning opent het nieuwe Sportcomplex Hilversum haar deuren in het tweede kwartaal van 2031”

Ontwerpfasen Sportcompex Hilversum

Voor de opdracht meldden zich twaalf architectenbureaus. Vier dienden een definitieve aanbieding in voor het ontwerp van Sportcompex Hilversum. De keuze viel op Benthem Crouwel Architects en LD Architecten. Het gezamenlijk ontwerpteam start deze maand met het uitwerken van het voorlopig ontwerp. Sportverenigingen, scholen en andere gebruikers worden daarbij actief betrokken. De verwachting is dat het voorlopig ontwerp in het eerste kwartaal van 2027 klaar is.

Multifunctioneel

Het nieuwe Sportcomplex wordt een multifunctionele plek voor sport, bewegen, onderwijs en ontmoeting. Wethouder Floris Voorink over Sportcomplpex Hilversum: “Het is een heel bijzonder ontwerp van de gerenommeerde architectenbureaus Benthem Crouwel Architects en LD Architecten. Dit is een belangrijke mijlpaal voor de realisatie van deze centrale plek waar sporters, studenten, bewoners en bezoekers uit het gebied kunnen samenkomen.”

Jacqueline Kalk, wethouder sport van de gemeente Hilversum vult aan: “Het Sportcomplex wordt de thuisbasis voor de zwem- en sportverenigingen, en bovendien een plek waar Hilversummers van alle leeftijden met veel plezier kunnen sporten en bewegen. Toekomstbestendig en alles onder één dak. Niet te missen in het Hilversumse (sport)landschap. Dit is een schitterend ontwerp, dat eer doet aan onze ambities.”

Sterkte ontwerpvisie

Volgens de beoordelingscommissie onderscheidde de inschrijving van Benthem Crouwel Architects en LD Architecten zich door een sterke integrale ontwerpvisie:

“Het ontwerp verbindt gebouw, openbare ruimte en sportbeleving op een natuurlijke manier. De ontwerpers zien het Sportcomplex Hilversum als meer dan een gebouw om in te sporten. Het wordt een plek voor heel Hilversum, waar sport, onderwijs en ontmoeting samenkomen. De ‘3D Sportloper’ speelt hierin een centrale rol en verbindt het groene voorplein met het atrium en de verschillende sportfuncties, met onderweg ruimte voor sport, spel en ontmoeting. Door de gevel van de plint terug te leggen, ontstaat een royaal openbaar plein en krijgt de stad meer buitenruimte. Sport begint al vóór de gevel: het plein nodigt uit tot bewegen, verblijven en ontmoeten en loopt vanzelf over in het sportcomplex.”

Het ontwerp in de nieuwbouw van Sportpark Hilversum, bouwt voort op de Hilversumse architectuurtraditie en het karakter van de tuinstad, met aandacht voor groen, licht en menselijke maat. Sport is van buitenaf zichtbaar en binnen zijn het landschap en de omgeving steeds dichtbij.

Sportcomplex Hilversum veel meer dan gebouw

Saartje van der Made van Benthem Crouwel Architects: “Voor ons gaat dit ontwerp over veel meer dan een sportgebouw. We willen een plek maken die echt van Hilversum is, waar sporters, scholieren, bewoners en bezoekers elkaar ontmoeten. De 3D Sportloper verbindt sport, gebouw en landschap en maakt van het complex een echte Third Place. Een plek die uitnodigt om mee te doen, te blijven en elkaar te ontmoeten”.

“De ambitie van dit ontwerp reikt verder dan het gebouw zelf. Geworteld in de tuinstad van Hilversum en de architectuur van Dudok, tilt het die traditie naar een nieuwe laag. Een sportcomplex dat zijn omgeving actief opzoekt en sport, onderwijs en dagelijks leven met elkaar verbindt. Zo ontstaat een plek die op elk moment van de dag waarde heeft voor sporters, scholieren en buurtbewoners”, vult Orfee Barthier van LD Architecten aan.

Beeld: Gemeente Hilversum. Bron: Gemeente Hilversum en Wikipedia.

Advertisment ad adsense adlogger