In Almelo wordt een bijzonder project gestart om Oekraïense vluchtelingen een nieuw thuis te bieden met duurzame huisvesting. BAM Wonen gaat in opdracht van de gemeente Almelo 57 innovatieve Flow-woningen bouwen. Dit initiatief komt voort uit de dringende behoefte aan kwalitatieve woonruimte voor ontheemden uit Oekraïne. Tegelijkertijd is het een lange termijn investering vormt voor de stad Almelo.
“De Flow-woningen in Almelo bieden onderdak aan circa 450 mensen”
Flow-woningen oplossing voor urgente huisvesting
De gemeente Almelo zet zich in om snel woonruimte te realiseren voor Oekraïense vluchtelingen. Na een periode van maximaal 15 jaar zullen deze Flow-woningen beschikbaar komen voor lokale inwoners. Wethouder Margreet Overmeen-Bakhuis van Almelo legt uit dat de huidige opvanglocaties niet langer geschikt zijn voor een waardige huisvesting. Daarom wordt nu een nieuwe woonwijk ontwikkeld. Daarbij worden de Flow-woningen eerst worden ingezet voor vluchtelingen voordat ze later een plek krijgen op de reguliere woningmarkt.
Samenwerking
BAM Wonen en de gemeente Almelo werken nauw samen in dit project. Door te kiezen voor conceptuele houtbouw. Hierdoor kunnen de ambities voor snelle en duurzame woningbouw worden waargemaakt. Richard van Kleef, van BAM Wonen, vertelt dat de Flow-woningen niet alleen een snelle oplossing bieden. Ze zijn ook slim en milieuvriendelijk ontworpen. Dit project laat zien hoe innovatieve concepten kunnen bijdragen aan de woningbehoefte zoals in Almelo.
Voordelen
De Flow-woningen worden geproduceerd met een houten concept dat betaalbaarheid en circulariteit vooropstelt. Ze worden elders in de fabriek gebouwd. Dat verkort de bouwtijd flink. Dankzij houtskeletbouw en goede isolatie hebben de huizen lage energiekosten. Ook de CO2 uitstoot wordt aanzienlijk verminderd tijdens de bouw.
Toekomstplannen voor de woningen in Almelo
Na de opvangperiode voor Oekraïense vluchtelingen krijgen de woningen een nieuwe bestemming. Dan komen de Flow-woningen beschikbaar voor de particuliere markt in Almelo. Het ontwerp van deze huizen is gericht op lange termijn gebruik. Hierdoor zijn ze later makkelijk om te zetten zijn naar permanente bewoning. Dit maakt de buurt aantrekkelijk voor toekomstige bewoners.
Planning
Bouw van de Flow-woningen start na de zomer van 2026. Er wordt uitgegaan van geplande oplevering in de zomer van 2027.













