In het hart van Hilversum krijgt een verouderd bedrijventerrein aan de Korte Noorderweg een nieuwe bestemming. Daarom is de ondertekening van de overeenkomst tussen de gemeente Hilversum en projectontwikkelaar Prosper Vitae goed nieuws. Er is de eerste stap gezet voor de ontwikkeling van Geuzenpark. Dat is een ambitieus plan dat 231 woningen, parkeerplaatsen en werkruimte combineert met extra groen. Dit project vormt een onderdeel van de bredere gebiedsontwikkeling ‘omgevingsplan 1221’. Er gaan tot 2030 maximaal 1150 nieuwe woningen worden gebouwd.
Mix van wonen en werken in Geuzenpark
Er is met de transformatie van het gebied rondom de Korte Noorderweg markeert een nieuw hoofdstuk. Oude bedrijfspanden maken plaats voor een levendige mix van wonen en werken, op een centrale locatie dicht bij het station. Het project Geuzenpark brengt niet alleen nieuwe woningen. Meer sociale veiligheid en vergroening in een nu nog versteend gebied wordt gerealiseerd. Opvallend is, dat van de 118 geplande parkeerplaatsen, er 97 ondergronds komen. Hierdoor komt bovengronds ruimte vrij voor groen en plekken waar mensen elkaar kunnen ontmoeten.
Onderdeel van gebiedsontwikkeling 1221
Het plan voor Geuzenpark maakt deel uit van een groter geheel, namelijk de gebiedsontwikkeling 1221. Dat plan omvat in totaal acht verschillende projecten. Deze ontwikkelingen gaan de wijk stap voor stap omvormen. Wonen, werken, spelen en groen staan hierbij centraal. Edwin Göbbels, projectwethouder voor dit gebied, spreekt zijn enthousiasme uit over de voortgang. Hij ziet in dit project een kans om de kwaliteit van de omgeving te verbeteren en een aantrekkelijke woonwijk te creëren.
George van der Vlugt, directeur van Prosper Vitae, deelt dit positieve gevoel. Na jaren van samenwerking met de gemeente en in overleg met de buurt is deze overeenkomst een belangrijke mijlpaal. Het laat zien hoe gezamenlijke inspanningen leiden tot een project dat Hilversum iets moois brengt.
Woningbouw en diversiteit in Geuzenpark
Het woningbouwprogramma van Geuzenpark biedt een gevarieerd aanbod. Van de 231 woningen zijn er 93 bestemd voor sociale huur, 43 voor middenhuur en 95 voor vrije huur of koop. Dit zorgt voor een mix van bewoners en maakt de wijk toegankelijk voor verschillende inkomensgroepen. Binnen het bredere omgevingsplan voor 1221 mogen tot 2030 maximaal 1150 nieuwe woningen worden gebouwd. Momenteel zijn voor 416 woningen vergunningen aangevraagd of verleend.
Fasering en planning
De ontwikkeling van Geuzenpark verloopt in fases. Ontwikkelaar Prosper Vitae heeft inmiddels tweederde van het plangebied in handen. Dat betekent dat de eerste fase nu van start kan gaan. Dit moet zo snel mogelijk leiden tot een verbetering van de omgeving. De volgende stappen worden pas genomen als er overeenstemming is met de overige grondeigenaren. Het plan past binnen het bredere Omgevingsplan 1221 en de Gebiedsagenda 1221, die de kaders voor de wijkontwikkeling bepalen.
Volgens de planning dient de ontwikkelaar eind 2025 een aanvraag voor een omgevingsvergunning in. Als alles volgens schema verloopt, start de sloop van de huidige bebouwing na de zomer van 2026. Eind dat jaar begint de aanleg van nutsvoorzieningen. De eerste woningen in deze fase worden medio 2029 opgeleverd, terwijl de laatste woningen in 2030 klaar moeten zijn. Dit geeft bewoners en ondernemers in de omgeving een duidelijk tijdspad.
Vernieuwing van de openbare ruimte rond Geuzenpark
De verandering van een bedrijventerrein naar een woonwijk vraagt om een flinke aanpassing van de openbare ruimte. De Korte Noorderweg, nu volledig verhard met asfalt, past niet bij een woonomgeving. Daarom komt er een nieuwe inrichting met een versmalde rijbaan van klinkers en groenstroken aan beide kanten. Dit sluit aan bij de recente herinrichting van de Noorderweg en de plannen voor het binnengebied. Het benodigde budget hiervoor wordt in 2026 aangevraagd via de Voorjaarsnota.
Participatie en betrokkenheid in de wijk
De buurt is vanaf het begin betrokken bij de plannen. In 2021 en 2022 waren er meerdere bijeenkomsten om input te verzamelen voor het gebiedspaspoort. Door een juridische procedure bij de Raad van State in 2023 en 2024 lag de participatie tijdelijk stil. Inmiddels is de planvorming weer opgepakt.
Deze betrokkenheid zorgt ervoor dat de plannen aansluiten bij de wensen van de wijk. Het geeft ruimte om vragen te stellen en ideeën in te brengen. Zo ontstaat een project dat niet alleen door de gemeente en ontwikkelaar wordt gedragen, maar ook door de mensen die er straks wonen of werken.
Woningbouw en diversiteit in Geuzenpark
Het woningbouwprogramma van Geuzenpark biedt een gevarieerd aanbod. Van de 231 woningen zijn er 93 bestemd voor sociale huur, 43 voor middenhuur en 95 voor vrije huur of koop. Dit zorgt voor een mix van bewoners en maakt de wijk toegankelijk voor verschillende inkomensgroepen. Binnen het bredere omgevingsplan voor 1221 mogen tot 2030 maximaal 1150 nieuwe woningen worden gebouwd. Momenteel zijn voor 416 woningen vergunningen aangevraagd of verleend.
Zie ook:
Bouw sociale huurwoningen Circusterrein Hilversum.
70 woningen op parkeerdek oude Rabo Arenapark Hilversum.
Tot 180 nieuwe woningen op Hilversum Sportpark.













