Nieuwe woonwijk Scheemda: plannen voor 100 woningen

Nieuwe woonwijk Scheemda: plannen voor 100 woningen

In het Groningse Scheemda liggen ambitieuze plannen klaar voor de ontwikkeling van een nieuwe woonwijk met ongeveer 100 woningen. Die moet vanaf 2028 het huidige weiland tussen de Oosterstraat, De Akkers, Rijksweg en de begraafplaats transformeren. De gemeente Oldambt staat positief tegenover de ideeën van bouwer Van Wijnen, die begin februari 2026 de grond van een particuliere eigenaar verwierf. Het project, dat zich nog in een vroeg stadium bevindt, biedt ruimte voor een gevarieerde mix van sociale huur, middenhuur, betaalbare koop en vrije sector woningen.

“De nieuwe woonwijk moet naast Scheemda, ook de regio helpen om de druk op de woningmarkt te verlichten”

Nieuwe woonwijk met gevarieerde woningtypes

De locatie van de nieuwe woonwijk grenst enerzijds aan de dorpskern van Scheemda en heeft anderzijds een directe verbinding met de A7. Dit maakt het een strategische plek voor woningbouw. De karakteristieke boerderij aan de Oosterstraat 14 wordt in de plannen meegenomen. Bekend is dat de gemeente streeft naar een verdeling van 30 procent sociale huur, 30 procent middenhuur of betaalbare koop en 40 procent vrije sector. Dit sluit aan bij het Programma Wonen 2026-2030 van Oldambt.

Wethouder Gert Engelkens van Wonen is enthousiast over het project. Hij ziet het als een belangrijke toevoeging voor Scheemda en de regio. Volgens hem worden woningtypes gebouwd waar veel vraag naar is. Dat levert een positieve bijdrage aan de woningmarkt in de omgeving.

Samenwerking

Bouwer Van Wijnen werkt nauw samen met de gemeente Oldambt aan dit initiatief in het Groningse dorp. Het bedrijf vindt het belangrijk om samen met bewoners en andere betrokkenen te bouwen aan buurten die klaar zijn voor de toekomst. Directeur Thomas van Houwelingen geeft aan dat input van inwoners zeer waardevol is. Hun kennis van de omgeving helpt om een leefbare buurt te maken waar mensen zich thuis voelen.

De komende periode wordt gebruikt om de plannen verder uit te werken. Hierbij is ruimte voor ideeën en wensen van de gemeenschap. De gemeente en Van Wijnen willen iedereen vanaf het begin betrekken bij de ontwikkeling van deze nieuwe woonwijk.

Inspraak en informatie over de nieuwe woonwijk

Omwonenden, inwoners van Scheemda en andere geïnteresseerden krijgen de kans om mee te denken over de plannen. Voor meer informatie over de geplande bijeenkomst verwijst de gemeente naar haar eigen kanalen, zoals de website van Oldambt.

Beeld: Gemeente Oldambt. Bron: Gemeente Oldambt en Wikipedia.

Zie ook: Groningen vraagt rijksbijdrage voor bouw 900 woningen.

Advertisment ad adsense adlogger