De bouw van het appartementencomplex Wemen Weelde in Hengelo is van start gegaan. Wethouder Gerard Gerrits van de gemeente Hengelo gaf het startsein voor dit project aan de Dr. Ariënsstraat. Er komt een nieuw woongebouw met 29 appartementen. Het project, een initiatief van Domain Vastgoed, wordt uitgevoerd door Janssen de Jong Bouw en moet begin 2027 klaar zijn voor oplevering.
Locatie van Wemen Weelde
De locatie van Wemen Weelde ligt dicht bij de binnenstad van Hengelo, een gebied dat steeds populairder wordt om te wonen. Wethouder Gerrits, verantwoordelijk voor Wonen, is enthousiast over de ontwikkelingen. Hij ziet in dit project een waardevolle toevoeging aan de levendige binnenstad. Volgens hem laten eerdere nieuwbouwprojecten in en rond het centrum zien hoe groot de vraag is naar woningen op zulke plekken. De samenwerking met lokale partijen maakt dit initiatief extra bijzonder voor de stad.
Wemen Weelde is onderdeel van de bredere gebiedsontwikkeling Wemenpark. Dit omvat ook al gerealiseerde projecten zoals de Dr. Ariënsschool en het Badhuis. Daarnaast staat het toekomstige Noaberhof de Rijksweek nog op de planning. Het ontwerp van de 29 appartementen komt van Buro Fons architectuur. Het gebouw krijgt een opvallende uitstraling met gedetailleerd metselwerk, grote ramen, Franse balkons en een licht hellend dak met zinkafwerking. Een uniek detail is de verhoging van de begane grond, ongeveer 40 centimeter boven het maaiveld, wat zorgt voor meer privacy en uitzicht.
Duurzaamheid centraal
Duurzaamheid speelt een grote rol in het ontwerp van Wemen Weelde. Het terrein krijgt een slimme inrichting die rekening houdt met klimaatveranderingen. Zo komen er wadi’s voor het opvangen van regenwater. Ook worden parkeerplaatsen aangelegd met grasklinkers en speciale kratten voor waterberging. Deze maatregelen helpen om wateroverlast te voorkomen en dragen bij aan een groene omgeving. Het project laat zien dat wonen en natuur prima samen kunnen gaan.
Planning en voortgang van Wemen Weelde
De weg naar de bouwstart van Wemen Weelde was niet kort. Er ging veel tijd zitten in de voorbereiding, van de eerste ontwerpen tot het verkrijgen van de nodige vergunningen. Nu is de bouw echt begonnen. In het najaar startte Janssen de Jong Bouw met de fundering. Medio 2026 hoopt men het hoogste punt te bereiken. Begin 2027 staan de appartementen klaar voor de nieuwe bewoners. Om alles goed in de gaten te houden, gebruikt de aannemer een 360-graden camera. Geïnteresseerden kunnen updates volgen via de Bouwapp.
Robert-Jan Mellema, directeur bij Janssen de Jong Bouw, is blij met de start. Hij vindt het mooi om te zien hoe lokale ondernemers en de gemeente samenwerken. Dit project verbindt niet alleen bedrijven, maar zorgt ook voor een plek waar bewoners zich straks thuis voelen.
Het project, een initiatief van Domain Vastgoed, wordt uitgevoerd door Janssen de Jong Bouw en moet begin 2027 klaar zijn voor oplevering.













