Dakbedekking op basis van 100 procent gerecyclede bitumen

Nieuwe circulaire platdakbedekking uit reststroom

Voor de productie van bitimineuze dakbedekking wordt nog veel aan fossiele bitumen als grondstof gevraagd van de aanleverende (petro-)chemische industrie. Derbigum lanceert vandaag Novitumen. Het nieuwe product heeft geen nieuwe bitumen nodig in het mengsel voor dakmembranen. Met de introductie van – volgens de fabrikant – “de eerste dakbedekking zonder virgin bitumen in de wereld”, investeert het bedrijf de komende jaren 5 miljoen euro om de productie van Novitumen mogelijk te maken.

“Dankzij een uniek recycleproces maken wij nieuwe membranen op basis van oude dakbanen en snijresten”

Lees verder onder de afbeelding.
Dakbedekking op basis van 100 procent gerecyclede bitumen
Oude dakbanen en snijresten voor de recycling.

Virgin bitumen

Dankzij de nieuwe technologie kan het bedrijf een geheel nieuwe bitumineuze grondstof creëren, genaamd Novitumen. Deze grondstof bevat geen nieuw bitumen in het mengsel voor dakmembranen. De nieuwe membranen van Derbigum. Dankzij de nieuwe productiemethode gebruikt men – naar eigen zeggen – minstens 1 kilo ‘virgin’ bitumen minder per vierkante meter dakbedekking.

“Als absolute voortrekker op gebied van innovatie en duurzaamheid in onze sector, zijn we zeer trots op deze verwezenlijking. We dragen zo bij aan een circulaire economie en tekenen de toekomst van dakbedekking verder uit”, aldus Olaf van Vonno, algemeen directeur van Derbigum.

Recycleproces dakbedekking

Zijn marketingcollega Stefaan Valette, verteld verder: “Dankzij een uniek recycleproces maken wij nieuwe membranen op basis van oude dakbanen en snijresten. Onze producten bestonden al voor 25 à 30 procent uit gerecycled materiaal. Nu gaan we dus een stap verder door enkel oude membranen en snijresten te verwerken in het mengsel. Er is dus geen toevoeging van nieuwe bitumen. Dat betekent dat het totaal aandeel gerecycleerd materiaal in onze membranen oploopt tot 80 procent. Op die manier kunnen onze waterdichtingsmembranen – bijna letterlijk – oneindig hergebruikt worden voor de productie van nieuwe dakbedekking”.

Lees verder onder de afbeelding.
Dakbedekking op basis van 100 procent gerecyclede bitumen
Het nieuwe product na het recycleproces.

De productie van Novitumen wordt in mei opgestart. Stap voor stap is Derbigum daarmee “op weg naar een volledig productgamma zonder ‘virgin’ bitumen”, zo bericht men.

Beeld: Derbigum.

Zie ook:
Nieuwe circulaire platdakbedekking uit reststroom.

Advertisment ad adsense adlogger